Luottamushenkilömme

Tältä sivulta löydät kaikki tupulaiset luottamushenkilöt aakkosjärjestyksessä sekä heidän tehtävänsä ja yhteystietonsa. Valikosta löytyvien linkkien kautta pääset tarkastelemaan yksittäisten toimielimien tupulaisia.

Jari Anttalainen

Jari Anttalainen, LAHELA

Luottamustehtävät:
valtuutettu,
valtuuston 2. vpj 2021-2023,
valtuustoryhmän vpj,
Tenniskeskuksen hallituksen jäsen

jari.anttalainen@luottamus.tuusula.fi
p. 040 517 3200

Saara Aulanko

Saara Aulanko, TUOMALA

Luottamustehtävät:
10. varavaltuutettu,
hyvinvoinnin ja terveyden edistämisen lautakunnan varajäsen


Marko Ceder

Marko Ceder, RANTATIE

Luottamustehtävät:
5. varavaltuutettu,
kasvatus- ja sivistyslautakunnan jäsen,
Keuda yhtymävaltuuston jäsen

marko.ceder@luottamus.tuusula.fi

Mats Fagerström

Mats Fagerström, LINJAMÄKI

Luottamustehtävät:
kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan 
varajäsen 2023-, 
Kellokosken jäähallin hallituksen jäsen


Kari Friman

Kari Friman, JOKELA

Luottamustehtävät:
1. varavaltuutettu,
kunnanhallituksen varajäsen,
konsernijaoston jäsen,
TUKUKI hallituksen vpj

kari.friman@luottamus.tuusula.fi

Marita Hagman

Marita Hagman, LAHELA

Luottamustehtävät:
vesilaitoksen johtokunnan vpj


Tarja Hakonen

Tarja Hakonen, NUPPULINNA

Luottamustehtävät:
kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunna varajäsen,
Keski-Uudenmaan musiikkiopiston johtokunnan jäsen


Irma jokinen

Irma Jokinen, SIIPPOO

Luottamustehtävät:
teknisen lautakunnan varajäsen,
Tuusulan kansalaisopisto Oy hallituksen jäsen


Tiina Julin

Tiina Julin, LAHELA

Luottamustehtävät:
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠kasvatus- ja sivistyslautakunnan varajäsen

Asta Juntunen

Asta Juntunen, JÄNIKSENLINNA

Luottamustehtävät:
tarkastuslautakunnan varajäsen, 
Kiinteistö Oy Riihikallion Lähipalvelukeskus hallituksen varajäsen

Liisa Kirves, RIIHIKALLIO

Luottamustehtävät:
Nimistötoimikunnan jäsen

Jukka Keränen

Jukka Keränen, HYRYLÄ

Luottamustehtävät:
hyvinvoinnin ja terveyden edistämisen lautakunnan jäsen,
Keusote valtuuston varajäsen,
vammaisneuvoston puheenjohtaja

jukka.keranen@luottamus.tuusula.fi

Mari Korhonen

Mari Korhonen, HYRYLÄ

Luottamustehtävät:
3. varavaltuutettu,
hyvinvoinnin ja terveyden edistämisen lautakunnan varajäsen,
Hyrylän kehittämisverkoston vpj

mari.korhonen@luottamus.tuusula.fi

Elisa Laitila

Elisa Laitila, JOKELA

Luottamustehtävät:
valtuutettu,
kunnanhallituksen varajäsen,
kasvatus- ja sivistyslautakunnan jäsen

elisa.laitila@luottamus.tuusula.fi

Mira Lehtinen

Mira Lehtinen, JOKELA

Luottamustehtävät:
valtuutettu,
hyvinvoinnin ja terveyden edistämisen lautakunnanjäsen,
Jokelan kehittämisverkoston jäsen,
Keusote valtuuston jäsen

mira.lehtinen@luottamus.tuusula.fi

Kati Lepojärvi

Kati Lepojärvi, LAHELA

Luottamustehtävät:
valtuutettu,
kunnanhallituksen jäsen,
konsernijaoston varajäsen,
kh:n edustaja hyte-lautakunnassa sekä lapsi- ja perheasiainneuvostossa,
Keusote valtuuston jäsen

kati.lepojarvi@luottamus.tuusula.fi

Carita Ljungberg

Carita Ljungberg, RANTATIE

Luottamustehtävät:
6. varavaltuutettu, 
tarkastuslautakunnan jäsen, 
käräjäoikeuden lautamies

carita.ljungberg@luottamus.tuusula.fi

Toni Luode

Toni Luode, VAUNUKANGAS

Luottamustehtävät:
kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan varajäsen,
Etelä-Tuusulan kylien kehittämisverkoston ydintiimin jäsen

Katri Luostari

Katri Luostari, RUSUTJÄRVI

Luottamustehtävät:
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Etelä-Tuusulan kylien kehittämisverkoston ydintiimin jäsen

Hilpi Lyytikäinen

Hilpi Lyytikäinen, KELLOKOSKI

Luottamustehtävät:
kasvatus- ja sivistyslautakunnan varajäsen,
Kellokosken kehittämisverkoston ydintiimin jäsen

Markus Meckelborg

Markus Meckelborg, RIIHIKALLIO

Luottamustehtävät:
8. varavaltuutettu,
kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan varajäsen,
Rykmentinpuiston taideohjelman ohjausryhmän jäsen

markus.meckelborg@luottamus.tuusula.fi

Laura Nyholm

Laura Nyholm, LAHELA

Luottamustehtävät:
valtuutettu,
kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan jäsen,
valtuuston vaalitoimikunnan varajäsen,
Tuusulan tekonurmi Oy hallituksen jäsen

laura.nyholm@luottamus.tuusula.fi

Liisa Palvas

Liisa Palvas, KELLOKOSKI

Luottamustehtävät:
valtuutettu,
teknisen lautakunnan jäsen,
Tuusulan kunnan kiinteistöt Oy hallituksen varajäsen

liisa.palvas@luottamus.tuusula.fi

Pirjo Rahkala, MATTILA

Luottamustehtävät:
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Kiinteistö Oy Tuusulan vanha kunnantalo hallituksen varajäsen

Matti Rantanen

Matti Rantanen, LAHELA

Luottamustehtävät:
keskusvaalilautakunnan puheenjohtaja

matti.rantanen@luottamus.tuusula.fi

Tarja Rantanen, LAHELA

Luottamustehtävät:
kiinteistötoimitusten uskottu mies

Tuija Reinikainen

Tuija Reinikainen, HYRYLÄ

Luottamustehtävät:
valtuutettu,
1. apulaispormestari,
kunnanhallituksen 1. varapj,
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠konsernijaoston varapuheenjohtaja,
kasvatus- ja sivistyslautakunnan pj,
Keusote halituksen jäsen

tuija.reinikainen@luottamus.tuusula.fi

Vesa Reinikkala

Vesa Reinikkala, PEKKOLA

Luottamustehtävät:
kiinteistötoimitusten uskottu mies,
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Käräjäoikeuden lautamies

Taija Rutanen

Taija Rutanen, KELLOKOSKI

Luottamustehtävät:
HUS yhtymävaltuuston varajäsen,
hyvinvoinnin ja terveyden edistämisen lautakunnan varajäsen

Pekka Salminen

Pekka Salminen, RIIHIKALLIO

Luottamustehtävät:
teknisen lautakunnan varajäsen,
Riihikallion kehittämisverkoston pj,
Kiinteistö Oy Riihikallion Lähipalvelukeskuksen hallituksen jäsen

pekka.salminen@luottamus.tuusula.fi

Jussi Salonen

Jussi Salonen, KIRKONKYLÄ

Luottamustehtävät:
valtuutettu,
tarkastuslautakunnan puheenjohtaja,
valtuuston vaalilautakunnan jäsen,
Keusote valtuuston varajäsen

jussi.salonen@luottamus.tuusula.fi

Johanna Seesaro

Johanna Seesaro, NAHKELA

Luottamustehtävät:
7. varavaltuutettu,
tarkastuslautakunnan jäsen,
Keuda yhtymävaltuuston varajäsen

johanna.seesaro@luottamus.tuusula.fi

Veikko Seuna

Veikko Seuna, NAHKELA

Luottamustehtävät:
9. varavaltuutettu,
HUS yhtymävaltuuston jäsen

veikko.seuna@luottamus.tuusula.fi

Liisa Sorri

Liisa Sorri, JOKELA

Luottamustehtävät:
4. varavaltuutettu,
kuntakehityslautakunnan jäsen

liisa.sorri@luottamus.tuusula.fi

Raimo Stenvall

Raimo Stenvall, PAIJALA

Luottamustehtävät:
valtuutettu,
kunnanhallituksen jäsen,
konsernijaoston varajäsen

raimo.stenvall@luottamus.tuusula.fi

Petri Tonteri

Petri Tonteri, RANTATIE

Luottamustehtävät:
11. varavaltuutettu,
kuntakehityslautakunnan varajäsen,
rakennusvalvontajaoksen varajäsen

Cecilia Veikkolainen

Cecilia Veikkolainen, HYRYLÄ

Luottamustehtävät:
2. varavaltuutettu,
teknisen lautakunnan puheenjohtaja,
Uudenmaan liiton Keski-Uusimaan vaalitoimikunnan varajäsen

cecilia.veikkolainen@luottamus.tuusula.fi

Anne Vähätalo

Anne Vähätalo, NUPPULINNA

Luottamustehtävät:
rakennusvalvontajaoksen jäsen,
kuntakehityslautakunnan varajäsen,
kiinteistötoimitusten uskottu mies,
Kiinteistö OY Vanha kunnantalon hallituksen jäsen,
Kiertokapula hallituksen jäsen

anne.vahatalo@luottamus.tuusula.fi

Margita Winqvist

Margita Winqvist, RUOTSINKYLÄ

Luottamustehtävät:
valtuutettu,
kuntakehityslautakunnan jäsen,
kunnanhallituksen varajäsen,
Keusote hallituksen varajäsen

margita.winqvinst@luottamus.tuusula.fi

Anna Yltävä

Anna Yltävä, LAHELA

Luottamustehtävät:
valtuutettu,
valtuustoryhmän puheenjohtaja,
kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan varapj,

anna.yltava@tuusula.fi

Copyright © 2019 Tietosuojaseloste